“ЗВОРОТНИЙ ВІДЛІК (ВІД ВІЙНИ ДО ВІЙНИ)”

Низка новел “ЗВОРОТНИЙ ВІДЛІК (ВІД ВІЙНИ ДО ВІЙНИ)” Людмили Яківни ЧИЖОВОЇ видається за підтримки Благодійного фонду Ігоря Бриченка “Крокуємо з турботою“.

Нова книга Людмили Яківни Чижової “Зворотний відлік” (від війни до війни) знову через розповідь простої української жінки Марії – сучасниці мисткині – акцентує наслідки війни ХХ–ХХІ століть через трагедії однієї родини. Автор промовляє наболіле чи не кожної української сім’ї, яка на собі відчула трагедію ІІ Світової війни, труднощі становлення України як держави наприкінці ХХ – на поч. ХХІ століть, Майдан 2014 року і російсько-українську війну, на якій і досі гинуть захисники рідної країни.

Кожна новела має свого центрального персонажа. Вони пов’язані між собою кровними зв’язками, тому не випадковий тут образ намиста із спогадів, болючих і безжальних. Бо війна! Це АТО (війна) сьогодення України забрала у Марії її улюбленого онука Дениса, який загинув на околиці міста Щастя. В цій війні вбито і непристосованого до труднощів життя онука сестри. Війна за душі людей у протистоянні добра і зла і в буремні 90-ті та початку 2000-х робить Марію вдовою, як і її невістку, яка по смерті чоловіка і сина йде в монастир.
Тож кожна новела нової книги Людмили Чижової – це протест проти жорстокості, захланності, неправди і бездуховності, які породжують війни.

Зі вступної статті канд., філол. наук І.Ю.Берези “Війна – територія трагедій”.