Здай кров – врятуй життя!

14 червня – Всесвітній день донора крові. Напередодні товариством Червоного Хреста у Снігурівському районі оголошено акцію щодо здачі крові (“Здай кров – врятуй життя”) в Снігурівській районній лікарні. Небайдужі мешканці Снігурівщини підтримали акцію та взяли участь. З вітальними словами та словами вдячності до донорів звернулись головні лікарі Снігурівської ЦРЛ Коврига М.Л. та Снігурівського районного центру первинної медико-санітарної допомоги Соловйов П.І. Окрім вітань Павло Іванович також особисто підтримав акцію та долучивсь до здачі крові. Представник Благодійного фонду Бриченка І.В. «Крокуємо з турботою» Лілія Карпенко також привітала присутніх та від народного депутата передала донорам продуктові набори.

Голова Снігурівської районної організації Товариства Червоного Хреста Баніт Тетяна Арсентіївна також вручила подарунки та подякувала всім, хто підтримав акцію.

Довідка. Типова вага крові в нашому організмі становить 8% від ваги тіла, а 5% її запасів знаходиться безпосередньо в серці. Від 15 до 20% крові надходять в центральну нервову систему і мозок, 22% – в нирки.

В Японії вже традиційно групу крові відносять до індикаторів особистості. Традиція настільки развинулася, що в японській версії Facebook при реєстрації профілю зазвичай вимагають вказати свою групу крові.
Напевно, кожен замислювався чому поріз папером настільки болючий. Це відбувається тому, що в поверхневі порізи не виступає досить крові, щоб захистити пошкоджені нерви.
У травні 2005 р., в ході Всесвітньої асамблеї охорони здоров’я, міністри охорони здоров’я світу одностайно прийняли заяву про прихильність і підтримку добровільного донорства крові. У резолюції WHA58.13 вони постановили щорічно проводити Всесвітній день донора крові 14 червня. Цього дня у 1868 році народився австрійський лікар К. Ландштейнер, який відкрив групи крові людини.
Цього року Всесвітній день донора крові знову проводиться у всьому світі і буде координуватися Всесвітньою організацією охорони здоров’я, Міжнародною федерацією товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця, Міжнародним товариством з переливання крові та Міжнародною федерацією організацій донорів крові.
Щомиті в усьому світі у людей будь-якого віку і походження виникає потреба в переливанні крові за життєвими показаннями. Хоча потреба в крові є загальною, доступ до неї тих, хто її потребує, на жаль, загальним не є. Особливо гостро брак крові відчувається в країнах, що розвиваються, де проживає більшість світового населення.