Щоденник 25-ї ювілейної поїздки в зону АТО. День 2.

А ми продовжуємо емоційний щоденник вражень нашого куратора Ігоря Бриченка:

“Проїжджаючи Красногорівку (Донецька область), ми дісталися Волновахи, де нас тепло зустрів голова райдержадміністрації, керівник районної військово-цивільної адміністрації Валерій Лубінець, народний депутат України, член “Депутатського контролю” Дмитро Лубінець та інші представники влади. Спочатку була приватна розмова. Ми згадали січень 2015 року, коли взяли участь в Марші миру та акції «Я – Волноваха». Як сьогодні пам’ятаю той день. Несприятлива погода – надмірна вологість, хмарно, але це не завадило  мешканцям Волновахи вийти на вулиці. Ця акція послугувала створенню благодійної організації «Я – Волноваха».

Після неформального спілкування перейшли до проведення робочої наради з нагальних аграрних та освітніх питань і проблем цієї частини Донеччини. Голова РДА прозвітував про зроблену роботу. Нам надали аналітику з проблемами в регіоні та шляхами їх вирішення: обстріли не припиняються, але робота ведеться; силами місцевої громади організовано електроживлення с. Гранітне; люди прагнуть триматися транспортного сполучення; допомагають переселенцям; будинки відновлюються; за рішенням сесії районної ради навчання у школах району здійснюється виключно українською мовою; патріотизм всюди – вишиванки, державна символіка, солов’їна українська лунає.

Як сказав Тарас Кремінь – «Село живе!».

Двері Волновахи завжди відчинені для своїх. Варто відзначити, що влада гостро реагує на дії людей, які намагаються дестабілізувати ситуацію в районі.

Ми з Михайлом Апостолом, як куратори фондів («Крокуємо з турботою» та «Апостол», і учасник Фонду «Крокуємо з турботою» Тарас Кремінь завітали до благодійної організації « Я-Волноваха».  Заслухали про масштабний об’єм роботи, виконаний фахівцями БО, та відвантажили медичні препарати, харчові набори.  Дуже були вражені. 11 тис. дітей пройшли реабілітацію. Організовано доставка пайків у найвіддаленіші куточки району. Доставка ліків за адресою родинам, які не мають доступу до аптек та медичних установа.  Культурна сфера благодійної організації також розвивається. Посилено співробітництво з містами-побратимами, тому тепер волноваські дітки мають можливість відпочивати на західній Україні. Ми поділилися своїми напрацюваннями і багато зачерпнули для себе. Звісно ж, сподіваємося на подальшу співпрацю.

Нас запросили відвідати на наступному тижні Всеукраїнську триденну акцію у вишиванках «Схід та захід разом» від наймолодшого до найдосвідченішого.

Після благодійної організації ми разом з представниками районної влади проїхали лінією зіткнення. Бійцям на постах передали продукти харчування, овочі, одяг. Також мали зустріч з працівниками сільського господарства. 

За декілька годин нас зустрічає у своєму розпорядженні батальйон «Харків – 2». Розмова була довгою і змістовною. Скарг бійці не мають, але прохали надати у розпорядження автомобіль. До Михайла Апостола звернулися за допомогою щодо надання земельних ділянок та з пропозицією змінити матеріал для літньої форми. Передали одяг (футболки) та набори для гоління. Хлопці просили посилити навантаження, адже відзначаються гарною фізичною підготовкою, володіють професійними навичками і готові до серйозних завдань.

Про результати поїздки і побажання батальйонів Михайло Апостол особисто прозвітує Міністру внутрішніх справ України Арсену Авакову.

З народним депутатом цього округу, вздовж лінії зіткнення, ми доїхали до Маріуполя.

Сходу не вистачає міжфракційних депутатських об’їзних груп, які б реально оцінювали ситуацію. Тоді б ми дійшли до єдиного рішення, зникли б найменші розбіжності.”